Nami Kendo Taikai 2017

30 września – 1 października 2017 roku Fundacja Nami we współpracy z EU-Japan Fest Committee zorganizowała międzynarodowy turniej Nami Kendo Taikai, w którym wzięło udział ponad 78 zawodników z takich krajów jak: Izrael, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Polska, Węgry oraz Włochy. Głównym sędzią turnieju był Tadanori Sugawara (7 dan kendo kyoshi), który przyleciał do nas z Tokyo wraz z sensei Shimodaira Shinichiro (7 dan kyoshi).

Oprócz sukcesu organizacyjnego (nasze wydarzenie było jednym z większych w tej części Europy), możemy także pochwalić się osiągnięciami w poszczególnych konkurencjach wiekowych:

W kategorii „Młodzik” Darek Kaniewski zajął II miejsce.
W kategorii „Junior” Zuzanna Krawczyk zajęła III miejsce oraz otrzymała nagrodę „best fighting spirit”.
W kategorii „Młodzież” Mateusz Niewiadomski zajął II miejsce oraz otrzymał nagrodę „best fighting spirit”.

Dodatkowo Piotruś Kuźniar otrzymał nagrodę najmłodszego uczestnika turnieju:)

Te sukcesy miały miejsce w sobotę. Niedzielę zaczęliśmy od egzaminów na stopnie kyu.

Miło nam zakomunikować iż z klubu Ryushinkai nowe stopnie uczniowskie otrzymali:

Piotr Kruczek – 5 kyu
Ala Mertuszka – 3 kyu
Mateusz Niewiadomski – 1 kyu
Grzegorz Łotysz – 1 kyu.

W turnieju drużynowym (wystartowało 17 teamów) drużyna w składzie: Niewiadomski, Wiewiórski oraz Górski zajęła stosunkowo wysokie, 5 miejsce.

Ostatnią konkurencją w niedzielę był turniej „Journey to Japan”. Zwycięzca otrzymywał główną nagrodę: tygodniowy pobyt w Tokyo oraz treningi u boku sensei Sugawara. W finale spotkali się Mateusz Niewiadomski oraz Maurycy Kaczor z UKS Łódź. Ostatecznie Maurycy zwyciężył 2:1 i to on poleci do Japonii w przyszłym roku!

Wielkie gratulacje wszystkim zwycięzcom!!